ЯКИМИ БУВАЮТЬ СМАРТ-КАРТИ

ЯКИМИ БУВАЮТЬ СМАРТ-КАРТИ

Залежно від типу мікросхеми, смарт-карти можна розділити на кілька типів, кожен з яких має свої функції:

  • карти-лічильники;
  • карти з пам'яттю;
  • мікропроцесорні карти.

1. Карти-лічильники

Давно стало звичним виготовлення пластикових карток цього типу. Ці карти ми використовуємо при оплаті за проїзд у метро або ліфті, підписці на лімітований обсяг інтернету або кабельне телебачення і т.д., таксофонних розмовах і т.

Принцип дії таких карт простий: за кожну поїздку (одиницю часу або завантаженої інформації) з картки списується певна кількість біт інформації.

Якщо спочатку карти цього типу не мали можливості перезапису, то зараз інформація на них змінюється, відновлюється, доповнюється і має бути персоналізована, що досягається за рахунок оснащення карт енергонезалежною пам'яттю.

2. Карти з пам'яттю

Оскільки пам'яттю володіють всі смарт-карти, даний тип виділяється досить умовно. Він є проміжним варіантом між картами-лічильниками і картами з процесором.

Використовують ці карти в основному для того, щоб зберігати персональну інформацію про власника.

Дані карти можуть бути двох типів: з захищеною і незахищеною пам'яттю. Інформацію з незахищених карт можна зчитувати без введення коду доступу. Ці карти не рекомендується використовувати в якості платіжних через високий ризик шахрайства.

Захищені смарт-карти з пам'яттю мають механізм надання дозволу на зчитування лише після введення відповідного коду. Ключі до такої карти зламати неможливо. Ця карта є відмінним варіантом для проведення фінансових операцій: висока ступінь надійності з прийнятною ціною роблять її дуже популярною.

3. Мікропроцесорні карти

Ці карти є найбільш новими розробками в області смарт-карт. Мікропроцесорні карти мають широку сферу застосування і використовуються для реалізації завдань, які вимагають обробки складної інформації.

Така карта містить мікроконтролер з центральним процесором і вбудованою операційною системою, яка здатна виконувати комплекс сервісних операцій.

Інформація на карті представлена ​​у вигляді системи файлів, розділених на блоки, до кожного з яких потрібен особливий режим доступу:

  • постійний доступ до читання і запису інформації, що не вимагає введення коду;
  • повний доступ до читання і обмеження доступу до запису;
  • обмеження можливостей для читання і запису;
  • недоступність читання і запису.

Однією з головних переваг смарт-карт є їх висока ступінь захисту, що дозволяє їх власникам не турбуватися про збереження «пластикових» грошей. У разі загрози захисту інформації передбачені різні способи блокування карти і можливості її подальшої активації власником.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.