Смарт-карти з пам'яттю: принцип дії

СМАРТ-КАРТИ З ПАМ'ЯТТЮ: ПРИНЦИП ДІЇ

Пластикові карти, оснащені пам'яттю, є різновидом смарт-карт, яка є проміжною між більш примітивними картами-лічильниками і «навороченими» мікропроцесорними картами.

Реалізується виготовлення пластикових карт з пам'яттю в двох різновидах: з захищеною пам'яттю і незахищеною.

  • Пластикові картки з незахищеною пам'яттю

Карти з незахищеною пам'яттю ще називають повнодоступною: зчитування і зміна інформації, що зберігається на них, можливе без застосування коду доступу. За допомогою набору команд пам'ять таких карт можна оновлювати, копіювати або перепрограмувати. І хоча для операцій з пам'яттю таких карт потрібні певні знання, їх категорично не рекомендується використовувати в якості платіжних зважаючи на високий ризик шахрайства, яке можуть здійснювати не тільки з метою наживи, а й просто зі спортивного інтересу.

  • Пластикові картки з захищеною пам'яттю

Смарт-карти з захищеною пам'яттю мають спеціальний механізм, що дозволяє редагувати і видаляти інформацію. Для отримання дозволу на читання або видалення даних потрібно ввести в пристрій секретний код (яких має бути кілька) для того, щоб встановити зв'язок з ключем захисту, запрограмованим у карті. Якщо введений код вірний, карта дасть дозвіл пристрою читання проводити операції і власник карти отримає можливість здійснювати платежі. Зламати ключ захисту або скопіювати дані карти неможливо, що в поєднанні з невисокою собівартістю робить такі карти ідеальними для набору платіжних операцій.

При виготовленні пластикових карт з пам'яттю передбачається і додатковий захист у вигляді ідентифікаційних даних, які, як правило, не підлягають зміні.

Ще один метод, що підвищує безпеку карти полягає в розмежуванні доступу до даних, зазначених на карті, і вчиненням з її допомогою платежів. При здійсненні безготівкових розрахунків в операціях беруть участь 3 незалежних особи: банк, зараховує на карту кошти, магазин, знімає з карти гроші, і клієнт, з відома якого відбуваються ці операції. У зв'язку з цим пам'ять карти ділиться на 2 області, кожна з яких захищена власним ключем. Ключ до кредитної області має банк, до дебетної - магазин. І лише за пред'явленням цих двох ключів в поєднанні з пін-кодом клієнта (пін-код клієнта + ключ банку при кредитуванні і пін-код клієнта + ключ магазину при дебетуванні) можливе вчинення фінансових операцій.

Існують карти лише з однієї захищеної областю, коли всі учасники фінансових операцій мають однакові ключі. Такий спосіб захисту не забезпечує надійності і рано чи пізно може призвести до шахрайських операцій, від яких не вбережуть додаткові способи захисту, наприклад, криптографічні.

Наша цифрова друкарня VPM-Поліграф виготовляє пластикові смарт-картки з усіма ступенями персоналізації та високим рівнем захисту. Замовити смарт-картки ви можете онлайн з доставкою у ваше місто.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.