Порівнюємо магнітні і смарт-карти

ПОРІВНЮЄМО МАГНІТНІ І СМАРТ-КАРТИ

У наших гаманцях і візитницях сьогодні мешкає безліч пластикових карт. Банківські, дисконтні, клубні, вони стали частиною нашого повсякдення.

Але мало хто звертає увагу на те, яку саме карту тримає в руках. Ми оцінюємо дизайн, іноді наш погляд падає на написи, і практично ніколи ми не задаємося питанням про те, до якого типу належить та чи інша карта.

Тим часом виробництво пластикових карт орієнтоване сьогодні на 3 їх основні типи:

  • Звичайні;

  • Магнітні;

  • Смарт-карти.

Звичайні пластикові карти не несуть оцифрованої інформації, будучи, по суті, красивим шматочком пластику, що дає право на вхід до закладу або на фіксовану знижку.

Інша справа - магнітні картки або смарт-карти, які є носіями інформації, яку можна змінювати і доповнювати.

У чому ж між ними різниця?

Магнітні картки - це карти з пластика, що мають на зворотному боці магнітну смугу, що дозволяє записувати і зберігати інформацію обсягом до 100 байт, яку можна зчитувати за допомогою спеціальних пристроїв. Крім цього, магнітні карти мають спеціальне місце для підпису власника.

Смарт-карти є більш сучасним типом карт, які мають, крім магнітної смуги, вбудовану електронну мікросхему, що складається з процесора і контролюючого пристрою, зі встановленою операційною системою і кодованим доступом до даних.

Основна перевага смарт-карти - її багатофункціональність: міні-комп’ютер, яким, по суті, є чіп, дозволяє, крім стандартних транзакцій, використовувати додаткові програми.

Крім того, смарт-карти славляться підвищеним рівнем захисту, який незрівнянно вище, ніж у магнітних карт. Такий ступінь захисту забезпечується багатоступінчастою структурою: вбудований унікальний пін-код, пін-коди, відомі виключно власнику картки, можливість блокування і роботи в режимі off-line. Складність процесу виготовлення таких карт теж працює на їх безпеку. Про високий рівень безпеки смарт-карт каже той факт, що випадків шахрайства з ними поки не зафіксовано.

Сфера можливого поширення смарт-карт вкрай широка. Крім торгових і фінансових інститутів, вони можуть використовуватися в охороні здоров'я, транспорті, соціальних, податкових організаціях.

Крім того, чіп, надійно захований всередині карти, пошкодити набагато складніше, ніж магнітну смугу, яку зовсім нескладно подряпати або розмагнітити.

Але незважаючи на очевидні переваги смарт-карт, українські споживачі поки не виявляють до них належної уваги. Це пояснюється, з одного боку, високою вартістю як самих карт, так і обладнання для роботи з ними, з іншого - широким спектром операцій, які можливо здійснювати за допомогою магнітних карт, випуск яких обходиться організаціям в 4 - 5 разів дешевше.

Цифрова друкарня VPM-Поліграф має обладнання для виготовлення пластикових карт всіх типів. Щоб краще розібратися, який потрібен вашій компанії, звертайтеся до наших менеджерів.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.