ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ В МАЛИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ: ТРУДНОЩІ І ПЕРСПЕКТИВИ

ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ В МАЛИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ: ТРУДНОЩІ І ПЕРСПЕКТИВИ

Жителям українських мегаполісів важко уявити своє життя без пластикових карт. Європейці та американці можуть бути впевнені, що навіть серед лісу знайдеться магазин, який приймає до оплати банківські карти.

Українська глибинка - зовсім інша справа. Багато банків задаються питанням про доцільність повсюдної установки терміналів в Україні, в якій територія в рази більше європейської, а рівень життя громадян на порядки нижче.

Малі населені пункти зазвичай мають невелике число жителів і невисокий рівень конкуренції між підприємствами торгівлі. Здавалося б, боротися за покупців немає потреби: новим взятися нізвідки, а старі і так нікуди не подінуться. Навіщо ж тут потрібні платіжні, а тим більше дисконтні карти?

Особливості використання карток в селах і селищах

Разом з тим, пенсії і зарплати в державному секторі виплачуються на спеціальні карти. Що ж робити сільському пенсіонеру або вчителю в подібній ситуації? Їхати в місто до найближчого банкомату, знімати готівку й розраховуватися ними в селищі. Найчастіше, крім зняття грошей, така людина відвідає супермаркет і ринок, віддавши гроші не в місцевий магазин. А ось якби власник сільської торгової точки потурбувався про зручність покупців, то не втратила б можливий дохід.

З огляду на те, що стандартна конфігурація обладнання для мінимаркету коштує до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з огляду на кількість жителів, відсоток власників карток і рівень їх доходів, можна приймати зважене рішення про рентабельність такого оснащення.

Ще однією проблемою невеликих і віддалених населених пунктів є відсутність надійних каналів зв'язку з банком. В цьому випадку рекомендовано використання смарт-картки, здатні працювати в офф-лайн режимі. Можливий варіант, коли використовуються звичайні магнітні картки, а всі розрахунки проводяться в кінці дня, передаючи в банк одноразово дані електронного журналу.

Чомусь в селищах і селах практично не зустрічаються дисконтні системи. Причина, швидше за все та ж: низька конкуренція і позірна відсутність необхідності боротися за покупця. Меду тим, доведено, що продумана система знижок збільшує купівельну активність і обсяги продажів. Пластикові дисконтні карти можуть принести несподівано істотний прибуток. Відмінним варіантом є поєднання платіжної і дисконтної карт в одній. Це не тільки зручно як покупцям, так і продавцям, оскільки можна буде розділити витрати з виготовлення карток з банком, помітно знизивши свої витрати.

Більшість банків будуть зацікавлені в такій співпраці, адже це дозволить їм розширити зону впливу, залучити нових клієнтів і позбутися від роботи з готівкою. Більш того, можливий варіант, при якому банк бере на себе поставку та обслуговування обладнання для торгової точки.

У будь-якому випадку, за пластиковими картами - майбутнє малих населених пунктів, тому у виграші буде той, хто буде першим.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.