ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ: НАЙБЛИЖЧЕ МАЙБУТНЄ

ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ: НАЙБЛИЖЧЕ МАЙБУТНЄ

З кожним днем ​​світ навколо нас змінюється, стаючи більш зручним і в той же час - більш складним і більш цікавим. Комп'ютери, які кілька десятиліть тому займали площу, як заводський цех, вміщаються сьогодні на долоньці. Носії інформації з магнітних дисків і перфокарт трансформувалися в мініатюрні флешки, і все більшої значущості набуває виробництво пластикових карт, за допомогою яких ми розплачуємося в магазинах, отримуємо знижки, знімаємо готівку, оплачуємо поїздки в метро і розмови по телефону.

На сьогоднішній день в області контролю за своїми безготівковими коштами поки не винайдено нічого зручнішого і надійного, ніж пластикові карти. Але що буде через десять - двадцять років? Чи залишаться вони такими ж незамінними або людство винайде щось більш досконале?

Альтернативи пластиковим карткам

Спроби створення альтернативи пластикових карт робляться вже сьогодні. І першим можливим конкурентом пластикових карт є USB-пристрої. Сьогодні за допомогою USB-порту можна виконувати безліч операцій: підключатися до інтернету, заряджати телефон, підігрівати каву, управляти кондиціонером. Південнокорейські винахідники придумали для нього нову функцію: стати зчитувальним пристроэм для кредитної картки, вбудованої в USB-накопичувач. Авторизуватися в тій чи іншій платіжній системі і виробляти операції з власними коштами за допомогою такої флешки можна навіть з домашнього комп'ютера. Такі карти узгоджені з системою Visa і вже з'явилися в продажу. Однак, їх величезним мінусом є низький ступінь безпеки, оскільки шахраї можуть скористатися нею, не вводячи пін-коду.

Одним з мінусів виробництва пластикових карт екологи вважають шкоду, яку завдають навколишньому середовищу їх утилізацією (як, втім, утилізацією будь-яких предметів, виготовлених з пластика). Тому фахівці фірми Advantidge пропонують виробляти карти із спеціального сорту кукурудзи.

У гаманці середньостатистичного українця знаходиться від 3-х до 5-ти пластикових карт різного призначення. Фахівці пропонують скоротити їх кількість, створивши єдину платіжну карту, якою можна користуватися для поїздок в метро і здійснювати платежі за покупки в магазинах. Подібна система вже реалізована в Лондоні.

Налагодити систему безконтактних платежів за допомогою мобільних телефонів намагаються в США, оскільки мобільні оператори мають доступ до даних банківських рахунків своїх клієнтів. З одного боку, подібні «мобільні» операції є максимально простими і оперативними, з іншого - недостатньо безпечними: хакерами був пограбований вже не один абонент, який скористався цією можливістю.

Отже, що б не обіцяло нам майбутнє - близьке чи віддалене - на сьогоднішній день виробництву пластикових карт реальної альтернативи не існує і вони довго ще будуть залишатися самим практичним і дешевим способом здійснення платежів, надання дисконтних пільг, ідентифікації особистості власника.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.