Пластикові картки: історія створення

Виготовлення різноматніх пластикових карток

Пластикові картки: історія створення

Ці барвисті пластикові прямокутники настільки міцно увійшли в наше життя, що нам важко уявити, як ще пару десятків років назад ми обходилися без них. Проте, мало хто знає, історія карт не обмежується останніми десятиліттями: першій платіжній картці виповнилося вже майже сто років: дата її народження - 1914 рік. А ідея створення подібного платіжного засобу народилася в далекому 1880-му році і була опублікована в книзі «Дивлячись назад» Едуарда Белламі.

Як все починалося

Вперше карту як платіжний інструмент використовувала фірма Mobil Oil, яка займається торгівлею нафтопродуктами. Картка була виготовлена ​​з щільного картону, а дані про оплату записувалися або видавлювалися на ній.

Виготовлення пластикових карт було розпочато в Бостоні в 1828 році компанією Farrington Manufacturing. Її карти видавалися лише найнадійнішим клієнтам. Дані видавлювалися на тонкій металевій пластині і могли зчитуватися спеціальною машиною: імпринтером. Дані відбитка можна було віддрукувати на іменному чеку.

Вважається, що початок кредитних банківських операцій, зроблених з використанням карт, доводиться на 1946 рік. Саме тоді фахівець в області споживчого кредитування Національного банку «Флетбуша», розташованого в Брукліні, Джонс С. Біггінс винайшов кредитну систему, названу «Charge-it». Її суть полягала в тому, що банк замість готівки видавав клієнту персональні розписки, які приймалися магазином і згодом оплачувалися банком.

Початком ери пластикових карт вважають 1 жовтня 1958 року - день випуску всесвітньо відомої картки American Express. Через рік після виходу в світ її володарями вже були майже пів мільйона чоловік і більше 30 тисяч організацій. Карта мала величезні можливості в кредитуванні і масштабну міжнародну мережу, що у великій мірі сприяло такій шаленій популярності.

Пластикові картки - сьогодення

Усвідомивши зручність карти, як платіжного засобу, новатори вели постійний пошук матеріалів і технологій їх виготовлення. Виготовлення пластикових карт постійно удосконалювалося. І в шістдесяті роки ХХ століття з'явилися перші магнітні картки - картки з магнітною смужкою, запатентовані французом Роланом Морено, а в середині 70-х компанією Bull була розроблена і запатентована перша смарт-карта, в яку був вбудований мікропроцесор.

Сьогодні налічується близько десятка різновидів пластикових карт, за допомогою яких можна не тільки зняти гроші в банкоматі або оплатити послуги, але і отримати знижки в супермаркетах, використовувати їх замість ключа. У вигляді пластикових карт виготовляються посвідчення особи та водійські права. Про різноманітність пластикових карт більш детально можна дізнатися на тут. А якщо Ви зацікавлені у виготовленні пластикових карт для своєї організації - звертайтеся до нас.

Пластикові картки: користуємось правильно

Пластикові карти міцно увійшли в наше життя, стали зручним, звичним атрибутом. Яких тільки карт немає в гаманцях сучасних людей! За допомогою карт ми отримуємо зарплату, оплачуємо кредити, отримуємо допуск в приміщення, отримуємо знижки в магазинах і т.д. Здавалося б, кожен з нас добре знає, як користуватися пластиковими картками. Однак час від часу можна чути про те, що будь-яка людина потрапила в неприємну ситуацію, пов'язану із застосуванням карти. Причому найчастіше проблеми виникають через неправильне поводження з картками. Спробуємо розібратися з тим, як правильно користуватися пластиковими картами.

Основні правила поводження з пластиковими картками

  • Правило перше: пластикові карти слід оберігати від води, тим більше - від дії хімічних речовин. Трохи намочивши свою карту водою, ви, звичайно, не завдасте їй особливої ​​шкоди. Однак історії про те, що хтось виправ свій одяг разом з пластиковою карткою, не є зразком для наслідування. Адже компанії, що займаються виготовленням пластикових карт, завжди попереджають про те, що мочити картки не можна, а крім того, карти, особливо банківські, необхідно взагалі дуже ретельно берегти.
  • Правило друге: не піддавати пластикові карти механічним впливам. При необережному поводженні карту можна просто зламати або погнути. Якщо карта постійно знаходиться в зіткненні з металевими предметами (наприклад, з ключами, окулярами і т.п.), на ній з'являються подряпини, які також можуть привести до псування виробу. Звісно, ламінація оберігає пластикові картки від пошкоджень, але особисті данні чи магнітна смуга може пошкодитися, і карта буде вважатися недійсною.
  • Правило третє: оберігати карту від впливу електромагнітного поля. Як відомо, будь-який електричний прилад від мобільного телефону до мікрохвильовки випромінює електромагнітні хвилі, від яких карта може розмагнітитися. Зібравшись зняти готівку в банкоматі або оплатити покупку в магазині, ви дізнаєтеся, що карта не працює, і будете ламати голову над тим, чому вона вийшла з ладу. А причина може виявитися проста: ви довго носили картку по сусідству з телефоном або потрапили в зону досить сильного електромагнітного випромінювання.
  • Правило четверте і, мабуть, найважливіше: оберігайте інформацію, пов'язану з картою, і саму карту від шахраїв і просто випадкових людей. На жаль, технології і методи, якими користуються «карткові» злодії, постійно удосконалюються. А це значить, що до збереження та використання карт потрібно підходити уважно і обережно. Не говорити нікому ПІН-код, берегти карту від крадіжки і втрати, негайно блокувати карту, виявивши, що вона втрачена або викрадена - з цими рекомендаціями знайомі всі.

До цього переліку необхідно додати ще кілька правил:

  1. Повідомляти номер карти тільки перевіреним, що заслуговують на довіру людям і організаціям;
  2. Регулярно перевіряти виписку по рахунку, точніше - список транзакцій і залишок;
  3. Віддаючи карту в руки касира або продавця, тримати її в полі зору, а отримавши назад, перевірити, чи ваша це карта.

Уважне, дбайливе поводження з пластиковою карткою дозволить уникнути неприємних моментів і користуватися всіма можливостями цього чудового винаходу для свого комфорту.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.