ОСОБЛИВОСТІ МІКРОПРОЦЕСОРНИХ СМАРТ-КАРТ

ОСОБЛИВОСТІ МІКРОПРОЦЕСОРНИХ СМАРТ-КАРТ

Смарт-карти, оснащені мікропроцесорами, є найсучаснішими пластиковими картами, та мають широку сферу застосування. Ці карти можна використовувати в рішенні тих завдань, які вимагають складної обробки даних.

Якщо штрихові або магнітні картки вимагають для роботи режиму on-line, мікропроцесорним картками це необов'язково.

Будова мікропроцесорних пластикових карток

Центральний процесор такої карти, що міститься в мікроконтролері, може мати тактову частоту до 5 МГц, ємність ОЗУ (операційного пристрою, що запам'ятовує) до 256 байт, до 10 Кбайт ПЗУ (постійного записуючого пристрою), і до 8 Кбайт незалежної перезаписуваної пам'яті, а також вбудовану операційну систему, здатну виконувати необхідний набір сервісних операцій і оснащену усіма засобами безпеки.

Інформація, що зберігається на карті, має вигляд багаторівневої структури (файл - група файлів - каталог), розділеної на блоки, що дозволяє розмежувати доступ до різних розділів інформації.

Кожен з інформаційних рівнів має свої режими доступу:

  • заборона доступу;
  • обмеження доступу до читання і записи, коли зміна інформації стає доступним лише при введенні коду;
  • доступ тільки до читання при обмеженні доступу до запису, яка можлива лише після введення коду;
  • повний доступ без введення коду.

Карти цього типу працюють за допомогою традиційного вбудованого криптографічного алгоритму DES, який забезпечує шифровку інформації і запит електронного підпису.

Виготовлення пластикових карт з мікропроцесором

Виготовлення пластикових карток з мікропроцесором дозволяє зробити більш зручним і безпечним цілий ряд фінансових операцій. Для їх проведення передбачені спеціальні засоби проведення електронних платежів, що дозволяють блокувати роботу з картою при появі загрози захисту інформації. Блокування при цьому може бути двох типів: при несанкціонованому доступі або при введенні некоректного транспортного коду.

У разі несанкціонованого доступу, коли кілька разів був пред'явлений неправильний код, карта втрачає працездатність і при адекватних діях (введення спеціальних команд) може бути активована, або ж стане непридатною для подальшого використання.

Блокування другого типу призначена для захисту від шахрайського використання карт, які були викрадені в процесі транспортування від виробника до споживача. Карту можна активувати, тільки якщо буде введений правильний транспортний код.

У кожній державі є свої лідери у виробництві пластикових карт з мікропроцесорами. У США це Data Card, в Японії - Toshiba, у Франції - Bull і Schiumberger.

В Україні виготовлення мікропроцесорних карт ви можете замовити в цифровій друкарні VPM-Поліграф.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.