НОВІ ПІДХОДИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ БЕЗПЕКИ ПЛАСТИКОВИХ КАРТ

НОВІ ПІДХОДИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ БЕЗПЕКИ ПЛАСТИКОВИХ КАРТ

Щороку «пластикові» шахраї винаходять нові способи крадіжки коштів з банківських карт, змушуючи співробітників служб безпеки удосконалювати методи захисту «пластикових» грошей.

Пластикові картки з відбитком пальця

Одним з таких методів стала запатентована в США в 2008 році схема біометричної пластикової карти. В карту пропонувалося вбудувати сканер, що впізнає власника карти по відбитку пальця. Зняти гроші з допомогою такої картки може тільки безпосередній її господар. Пропонувалося також при друку пластикових карт цього зразка не наносити їх номери та інші реквізити на поверхню: вони повинні були з'являтися на короткий час після активації карти за допомогою відбитка пальця на рідкокристалічному дисплеї. Хоч з моменту отримання патенту на схему минуло більше 5-ти років, діючий зразок карти поки створений не був. Сучасні технології не дозволяють оснастити карту стандартних розмірів сканером, монітором і джерелом живлення.

«Говоряща» пластикова картка

Голландські винахідники, співробітники відомого виробника електроніки Koninklijke Philips Electronics запропонували створити «говорящу» пластикову карту, яка повинна буде давати відповідь на секретний запит. Почути відповідь карти зможуть тільки машини (банкомати), а не власник і не його оточення.

Друк пластикових карт цього типу повинен відбуватися на спеціальному полімері з потрібними домішками. При переміщенні карти в приймач, оснащений динаміком і мікрофоном, на карту подається сигнал, який обробляється і порівнюється з «правильною» відповіддю. У разі підробки «відповідь» буде спотворена і скористатися такою картою не вдасться. Якщо такий спосіб перевірки здається занадто складним, то справедливості заради слід зауважити, що він значно простіше і надійніше діючої нині оптичної системи перевірки. Достовірність перевірки не знижується навіть в разі пошкодження карти.

Сучасні технології захисту пластикових карт

Унікальні можливості сучасних технологій дозволяють перетворити банківську карту зі звичайного шматочка пластика в мініатюрний пристрій з міні-клавіатурою, процесором і дисплеєм, що дозволить підняти рівень захисту такої карти на недосяжний для шахраїв рівень.

Головне, що прагнуть дізнатися злодюжки в першу чергу - це пін-код. Доступ до них найчастіше шахраї отримують з клієнтських браузерів за допомогою спеціальних вірусів: троянів, або використовують спеціальні пристрої, що підключаються до банкоматів.

Технології, пропоновані компаніями eMue Technologies і Innovative Card Technologies, дають можливість введення пін-коду безпосередньо в самій карті. Необхідність введення коду в банкоматі або комп'ютері відпадає і шахраї залишаються з носом. Фахівці вже схвалили такий підхід і, можливо, друк пластикових карт з можливістю введення пін-коду буде налагоджений в самий найближчий час.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.